Volvo S90 czyli nowoczesna elegancka limuzyna

81
views

Volvo, uznany szwedzki producent samochodów osobowych i aut ciężarowych, wypuściło rok temu na rynek bardzo nowoczesną i elegancką limuzynę. Dziś przyjrzymy się jej bliżej, zobaczymy jakie ma zalety i wady, a także zapytamy o opinię kierowców, którzy już od pewnego czasu mają w swoich rękach ten pojazd.

Model S90 pojawił się na rynku motoryzacyjnym z początkiem roku 2016. Tak naprawdę oficjalna prezentacja miała miejsce jeszcze pod koniec roku 2015, ale do salonów model trafił dopiero na początku następnego roku. Samochód ten jest pewnym rozwinięciem modelu V90, który również został zaprezentowany w tym samym momencie, jednak omawiane Volvo S90 to definitywnie pojazd dla tych, którzy marzą o wygodnej, komfortowej i nowoczesnej limuzynie. Czy rzeczywiście auto spełnia te oczekiwania? Według opinii właścicieli robi to w stu procentach. Ma wszystko, czego w eleganckim samochodzie nie powinno zabraknąć, czyli ciekawą bryłę nadwozia, bardzo pasującą to obecnych realiów w świecie motoryzacyjnym. Oprócz tego mamy całą masę systemów wspomagających pracę kierowcy, a także zapewniających komfort pasażerom. Ich zaawansowanie może niejednego przyprawić i istny zawrót głowy.

Trzeba bezapelacyjnie przyznać, że model S90 jest ucieleśnieniem nowoczesnej motoryzacji. Mamy w nim dostępną tak szeroką ofertę różnego rodzaju wspomagaczy i asystentów dla kierowcy, że trudno je wszystkie spamiętać. Nie mówimy tutaj o takich „oczywistościach” jak ABS czy poduszkach powietrznych. Swoją drogą tych ostatnich jest aż siedem, tak więc model ten jest z pewnością autem bardzo bezpiecznym. W Volvo S90 jednak największy nacisk położono – jak to bywa w limuzynach – na komfort podróżowania. Mamy chociażby wielostrefową klimatyzację, dzięki której każdy pasażer z osobna może dobrać optymalne warunki temperaturowe dla siebie. Oddzielne sterowanie nawiewem, ogrzewaniem i klimatyzacją sprawi, że pasażerowie nie będą kłócić się o to komu jest za zimno, a komu za ciepło. S90 posiada również bogaty arsenał systemów pomagających w prowadzeniu, jak chociażby asystent pasa ruchu czy utrzymania toru jazdy, automatyczne odczytywanie znaków drogowych i tak dalej.

Właściciele i kierowcy Volvo S90 są zachwyceni taką mnogością funkcji i systemów, jednak czasami słychać pewne głosy krytyki. Jeżeli bowiem coś z tych systemów zawiedzie, może przyjść nam zapłacić bardzo wiele za naprawy. Na szczęście o to nie musimy się martwić, dzięki długiemu okresowi gwarancji, jaki na nowe modele oferuje producent.