Językowe obozy letnie dla uczniów szkół podstawowych

30
views
relaxing girl in inflatable swimming circle in a swimming pool

Nauka poprzez zabawę jest najefektywniejszą formą zdobywania nowych umiejętności. Nauczyciele, którzy posiedli tę wiedzę, są w stanie wzbudzić w uczniach zainteresowanie danym zagadnieniem. Niestety nie zawsze w szkole można nauczyć się czegoś w sposób łatwy i przyjemny, dlatego warto szukać innych alternatyw i poświęcić dwa tygodnie w czasie wakacji na naukę języka obcego.

Wiele osób, w tym także dzieci i młodzież, chciałoby potrafić porozumieć się w innym, niż ojczysty języku. Warto więc dać im taką możliwość i podobnie jak kogis.pl zorganizować wycieczki wakacyjne, podczas których będzie można poznać zwroty w innym języku, a także pobawić się w detektywów, którzy będą korzystali ze wskazówek napisanych nieznanym jeszcze szyfrem. W szkołach najczęściej odbywa się nauka języka angielskiego i niemieckiego. Niestety nauczyciele nie mają wystarczająco czasu na to, żeby do każdego ucznia podejść indywidualnie. Sprawa wygląda inaczej, gdy Kogis zajmuje się tym zadaniem. Grupy są bowiem nieliczne, więc każdy uczeń może liczyć na indywidualne traktowanie.

Wychowawcy, który jednocześnie są nauczycielami językowymi wiedzą, na jakim poziomie jest wiedza danego uczestnika, więc starają się za pomocą zabawy i gier, poszerzyć jego wiedzę. Nie zapominając jednocześnie o tym, że przede wszystkim liczy się wypoczynek i zabawa, bo po to głównie przyjeżdża się na wakacje.

Na tego typu wyjazdach dzieci nie tylko uczą się wybranego języka obcego, ale także interakcji z rówieśnikami. Nie od dziś wiadomo, że wielką sztuką jest rozwiązywanie drobnych sporów i konfliktów, które zdarzają się, gdy w jednym miejscu przebywa większa grupa osób. Wakacje są zatem doskonałym czasem, by nabyć te i inne umiejętności, które zaprocentują w dorosłym życiu. Na obozy letnie można wysyłać dziecko same albo z rodzeństwem. Ci, którzy decydują się na tę drugą opcję, mogą liczyć na zniżki, których wysokość zależna jest od ilości zapisanych osób. Podobnie wygląda sytuacja, gdy dziecko co rok jeździ na obóz z tym samym organizatorem. Wtedy także można liczyć na zniżkę stałego klienta. Jeśli komuś zależy na oszczędności, bo nie lubi przepłacać, to dobrą opcją wydaje się dokonywanie rezerwacji wcześniej. Gdy w zimie zarezerwuje się letnie kolonie, to cena jest znacznie niższa. Podczas wakacji na dzieci czeka ogrom atrakcji. Nawet na obozach, które są nastawione na naukę, nigdy jej nie brakuje. A to dlatego, że wygląda ona zupełnie inaczej niż w szkole. Uczestnicy nie siedzą w ławkach i nie patrzą z utęsknieniem na przesuwające się wolno wskazówki zegara. Na letnich wakacjach nauka odbywa się tylko i wyłącznie podczas zabawy i gier zespołowych. Najpopularniejsze z nich, to oczywiście podchody. Jest to gra znana wielu pokoleniom, ale wciąż sprawia frajdę wszystkim uczestnikom. Podczas wykonywania codziennych czynności, także można uczyć się języka obcego. Okazuje się, że zdecydowanie lepiej się go wtedy przyswaja.

W naturalnych warunkach, a nie poprzez uczenie się na pamięć danych fraz. Podczas posiłków, wycieczek i spraw, które trzeba załatwić na co dzień, można nauczyć się wielu przydatnych zwrotów i słów. Nawet osoby, które nie lubiły danego języka, po takich wakacjach potrafią odkryć na nowo zainteresowanie nim, bo widzą, że nie jest trudny, ale podchodziły do niego ze złym nastawieniem, a metoda nauki nie była dobrana prawidłowo. Wiele zależy od okoliczności i podejścia nauczycieli, dlatego takie wakacje mogą być początkiem niezapomnianej przygody. Takiej, której nie chce się kończyć.

Przeczytaj więcej https://www.kogis.pl/obozy