Popadłeś w długi? – Upadłość konsumencka Wrocław

21
views

Nie ulega wątpliwości, że kłopoty finansowe dotykają wielu ludzi. Wynika to zarówno z pogoni za pieniądzem, jak i z błędnie podejmowanych decyzji życiowych. Zdarza się jednak, że długi nie wynikają z winy konsumenta – wszak wiele osób musi obecnie borykać się z szukaniem nowej pracy lub z odzyskiwaniem normalnego życia po pożarze. Popadłeś w długi? Niezależnie od przyczyny Twoich problemów mamy dla Ciebie rozwiązanie. To upadłość konsumencka Wrocław, która, pomimo negatywnego wydźwięku, każdego dnia ratuje wielu ludzi przed całkowitym załamaniem. Czym zatem jest omawiana przez nas praktyka i jakie są jej podstawowe zalety? Kto może skorzystać z wniosku o upadłość konsumencką? Czy komornik może ścigać osobę fizyczną, która ogłosiła upadłość? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Jeśli zatem interesuje Cię tematyka długów i finansów, serdecznie zapraszamy do lektury!

Upadłość konsumencka Wrocław – Definicja zagadnienia

W pierwszej kolejności jednak skupmy się na samej definicji omawianego przez nas zagadnienia. Okazuje się bowiem, że zawiera ona mnóstwo elementów, które pomogą określić Ci, czy możesz ogłosić upadłość konsumencką. Czym zatem jest upadłość konsumencka Wrocław?

Upadłość konsumencka to redukcja lub umorzenie długów osoby fizycznej w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności.

Powyższą definicję warto jednak dopełnić jeszcze jedną ważną informacją – upadłość konsumencka dotyczy wyłącznie osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Oznacza to, że wniosek o ogłoszenie upadłości mogą złożyć zarówno osoby, które nie prowadzą i nigdy nie prowadziły firmy, jak i byli przedsiębiorcy.

Upadłość konsumencka Wrocław została wprowadzona do polskiego prawa upadłościowego i naprawczego 31-go marca 2009 roku.

Podstawowe zalety upadłości konsumenckiej

Choć „Upadłość konsumencka Wrocław” dla znacznej części społeczeństwa niesie za sobą negatywny wydźwięk, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Rozwiązanie to niesie za sobą szereg zalet, które umożliwiają konsumentowi ponowne zastanowienie się nad własną sytuacją finansową. Poniżej znajdziesz listę pozytywów, które wiążą się z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

  • Zawieszenie postępowań – Konkretnie mowa o postępowaniu egzekucyjnym i sądowym. W momencie uprawomocnienia się ogłoszenia upadłości, wszelkie postępowania komornicze zostają umorzone.
  • Wstrzymanie naliczania odsetek – W związku z powyższym zatrzymuje się też naliczanie ustawowych odsetek, które bardzo często są prawdziwym źródłem problemów finansowych konsumentów.
  • Redukcja lub umorzenie długów – Upadłość konsumencka Wrocław wiąże się z całkowitym lub częściowym oddłużeniem osoby fizycznej. To z kolei znacząco wpływa na odzyskanie komfortu psychicznego dłużników i pomaga im przywrócić codzienną stabilizację.
  • Rozbicie długu na raty – Warto zaznaczyć, że nie w każdej sytuacji możemy liczyć na całkowite oddłużenie. Okazuje się jednak, że nawet częściowe umorzenie długów wiele zmienia – zadłużenie można bowiem spłacać na raty.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-konsumencka/. To portal zawierający w sobie rzetelne informacje, podparte fachową wiedzą oraz doświadczeniem.

Upadłość konsumencka Wrocław – Wady rozwiązania

Nie od dziś wiadomo, że wszystko, co ma w sobie zalety, musi mieć także i wady. Upadłość konsumencka Wrocław nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Poniżej znajdziesz listę wad omawianego przez nas rozwiązania.

  • Całkowita likwidacja majątku – Mowa oczywiście o licytacji wszelkich dóbr, które mogą spłacić część długu dłużnika. Likwidacja z całą pewnością obejmie nieruchomości, samochody oraz inne wartościowe przedmioty.
  • Brak zdolności kredytowej – Upadłość konsumencka Wrocław wiąże się także z brakiem możliwości zaciągnięcia kredytu – niezależnie od tego, czy mówimy o kredycie hipotecznym, czy pożyczce gotówkowej.

Powyższe punkty mogły wprowadzić Cię w konsternację – sprzedaż nieruchomości i brak możliwości wzięcia kredytu hipotecznego… Jeśli jednak martwisz się, że po ogłoszeniu upadłości zostaniesz bez dachu nad głową, nie martw się! Procedura upadłościowa reguluje tego typu przypadki. Okazuje się bowiem, że po sprzedaży nieruchomości zostanie wyliczona średnia kwota czynszu za wynajem lokalu w określonym mieście lub w sąsiedniej miejscowości.

Podsumowanie upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka Wrocław niewątpliwie jest zagadnieniem, z którym warto się zapoznać, zwłaszcza, jeśli od długiego czasu nie możesz uporać się ze swoimi długami. Oczywistym jest, że odsetki rosną, w kwoty pożyczek często bardzo często przewyższają możliwości dłużników. To właśnie dlatego ogłoszenie upadłości nierzadko jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwia osobie fizycznej ponowne rozpoczęcie normalnego życia z czystym kontem. Jeśli zatem posiadasz niezapłacone należności, koniecznie odwiedź wskazaną powyżej stronę. Znajdziesz tam mnóstwo sprawdzonych informacji, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.